Tretješolci, četrtošolci in šestošolci so se v torek, 22. 9. 2015, odpravili v mesto na prireditev v okviru Tedna mobilnosti. Na prireditvenem odru na Slovenski ulici so predstavili naš celoletni projekt spreminjanja potovalnih navad na poti v šolo in domov, ki ga izvajamo v okviru projekta VAMOS. Najprej so na pripravljenih poligonih preizkusili svoje kolesarske spretnosti, ob 9.30 pa se je začela prireditev. Za kulturni program so poskrbeli učenci 4.a razreda. Prireditev pa je vodila in povezovala Ana Stančin, učenka 8.b razreda. Ker v tem projektu sodelujejo vse OŠ MO M. Sobota, je vsaka šola predstavila dejavnosti, ki jih je izvajala v šol. letu 2014/15. Upamo in želimo si, da smo z našo prireditvijo prispevali en delček k izboljšanju prometne varnosti v našem okolju, in da se bodo ljudje začeli zavedati, da bi vožnjo z avtomobilom lahko zamenjali za vožnjo z javnim prevozom, kolesarjenjem ali pa hojo peš.

Mentorica Vamos projekta Nataša Kutoš Sečko

img_6605_1Več slik si lahko ogledate s klikom na sliko.