17. september je dan zlatih knjig. Tako smo tudi na naši šoli že tretjič – tako kot po vsej Sloveniji – v ponedeljek, 18. 9., slavnostno obeležili ta dan in začetek bralne sezone. Letos poteka branje za Bralno značko že 58., pod skupnim imenom pa združuje različne generacije bralcev.
Naši prvošolčki so ob svojem prvem obisku – tako kot vsi prvošolci po Sloveniji – prejeli darilno slikanico pisatelja Petra Svetine in ilustratorke Ane Razpotnik Donati Kako je gospod Feliks tekmoval s kolesom (omogočilo jo je Društvo Bralna značka Slovenije ob pomoči sponzorjev). Slikanice so se seveda zelo razveselili in vsi v en glas obljubili, da jo bodo prebrali – seveda s pomočjo odraslih domačih -, saj sami še ne vedo brati. Ob obisku knjižnice so se seznanili še z osnovnimi pojmi, povezanimi s knjižnico, ob koncu pa so obljubili, da se bodo hitro naučili brati in da bodo radi prihajali po knjige in jih tudi brali.

Zapisala: knjižničarka Zlatka Horvat