V četrtek, 3. 5. 2018, nas je obiskal naš nekdanji učenec in letošnji evropski prvak v judu Adrian Gomboc. Rakičanec Adrian Gomboc je na evropskem prvenstvu v Tel Avivu osvojil zlato kolajno v kategoriji do 66 kilogramov, kjer se je  v finalu pomeril z Italijanom Matteom Medvesom. Sicer je Gomboc v svoji karieri dosegel kar nekaj odličnih rezultatov. Minulo tekmo je, kot je povedal, izpeljal vrhunsko, saj je bil stoodstotno osredotočen na zmago. Za judo se je navdušil pri rosnih 6-ih letih, ko si je ogledal eno izmed uvodnih predstavitev. Sicer pa judo velja za priljubljeno obšolsko dejavnost na naši šoli, kjer poteka pod vodstvom trenerja Zorana Kosa. Z nekdanjim učencem, ki pravi, da je za takšne rezultate potrebnega veliko truda in odrekanja, se je pogovarjal športni pedagog in njegov nekdanji učitelj Mario Čep. Ob tej priložnosti mu je čestitala ravnateljica Sonja Čerpnjak. Navdušeni učenci pa so izkoristili priložnost za vprašanja in avtogram, na katerega se je podpisal novopečeni evropski prvak.
Čestitkam se ponosno pridružujemo vsi člani kolektiva OŠ III. Adrianu želimo obilo uspehov tudi v prihodnje.

Aleksandra Grah

dsc_1021_1