V petek, 20. septembra, sta nas s svojim obiskom na šoli razveselila dva mladinska pisatelja: Andrej E. Skubic in Nina Mav Hrovat, ki sta z učenci preživela eno šolsko uro. V Murski  Soboti je namreč ta konec tedna potekalo že tradicionalno srečanje mladinskih pisateljev Oko besede, v sklopu katerega ustvarjalci obiščejo tudi učence po pomurskih šolah. Obiska smo se zelo razveselili. Andrej E. Skubic – letošnji nagrajenec in dobitnik večernice – se je srečal s četrto in petošolci, Nina Mav Hrovat – pravljičarka – pa z učenci 1., 2. in 3. razreda. Srečanje je bilo prisrčno in za učence zanimivo, hkrati pa tudi motivacija za branje knjig obeh avtorjev. Že zdaj pa se veselimo obiska ustvarjalcev prihodne leto.

Zlatka Horvat, knjižničarka

20190920_091601_1