Že štirinajstič zapored poteka v letošnjem letu za sedmošolce projekt »Rastem s knjigo OŠ«. Na naši šoli s tem projektom vedno pohitimo in učence peljemo na obisk Splošne knjižnice Murska Sobota že septembra, saj lahko potem informacije, ki jih tam dobijo, s pridom uporabljajo skozi vse šolsko leto. Letošnji obisk je tako že za nami. Knjigo, ki jo učenci dobijo v okviru projekta vsako leto – tokrat je to knjiga pisateljice Janje Vidmar Elvis Škorc, genialni štor – uvrstimo na seznam domačega branja v 7. razredu in jo tako preberejo vsi učenci. Obisku mestne knjižnice namenimo vedno dve šolski uri, saj imajo tako učenci dovolj časa, da jih knjižničarji v knjižnici seznanijo s predstavitvijo knjižnice, knjižničnimi informacijskimi znanji, z avtorjem izbrane knjige in s knjigo samo. Projekt , ki ga omogoča Javna agencija za knjigo RS (JAK), je med učenci zelo pozitivno sprejet in upamo, da bo ostal tudi vnaprej.

Zlatka Horvat, knjižničarka