V petek, 27.5.2016, je bila v Gledališču Park premierno izvedena glasbeno-gledališka predstava z naslovom »Stopaj za soncem«. V nje je nastopilo 48 učencev in učenk iz različnih interesnih dejavnosti na naši šoli. S svojim nastopom so dokazali, da se ob vsakodnevnem delu za šolo lahko še veliko naredi. Če je volja, se vse da! Koristno izrabiti svoj prosti čas in hkrati uživati ob nastajanju same predstave. Ni učenje samo v šolskih klopeh! Izkušnje morate nabirati povsod. Odkriti sebe in svoje zmožnosti, se razdajati in uživati v vsem, kar počnete. Dvorana se je napolnila tudi za večerno ponovitev, kamor so prišli učenci nižje stopnje v spremstvu staršev in drugi. Ideja se mi je porodila maja lansko leto. Izboru 10 slovenski pesmi, ki pojejo o soncu, je sledil izbor tekstov in predstava je bila napisana. Učiteljica Tjaša je bila po pogovoru o predstavi pripravljena stvar izpeljati. Kot celoletni projekt sva jo začeli intenzivno pripravljati meseca februarja, na intenzivnih vajah MPZ na Hodošu. Izboru videa je sledilo še iskanje glasbenih sodelavcev in pisanje priredb za zbor. V zgodbo o fantu, ki išče svojo pot nas z branjem odlomkov iz knjige »Mali princ« popelje bralec. Vezni tekst, v katerem so izbrane misli o življenju in o soncu, nam bere povezovalec. S planeta Zemlje nas popelje v osončje naše galaksije, Soncu naproti. Video podpora, ples in koreografija s petjem pevskega zbora dopolnita dogajanje na odru. Vsak v življenju, kamor začnemo stopati z majhnimi koraki, premaguje majhne in velike težave, se prebuja s soncem in išče svojo zvezdo. Vzdušje v dvorani med predstavo in burni aplavzi po izvedbi nekaterih solističnih točk so bili dokaz, da se vas je predstava dotaknila. Vsem nastopajočim in vsem tistim, ki so vsak na svoj način kakorkoli pripomogli k izvedbi te predstave se na tem mestu še enkrat iskreno zahvaljujem.
Hodimo naprej, a ostanimo vedno na soncu!

Tanja Roš

img_8688_1