Drugi teden v mesecu oktobru je bil za 4. a zelo pester. Na začetku tedna je bil organiziran pregled pri zobozdravniku. Zobozdravnica je bila zelo prijazna in dosledna pri pregledu. Pred pregledom nas je bilo nekatere kar  strah. Ta strah nam je poskušala zmanjšati učiteljica Suzana z besednimi igrami. Pregled je minil, kot bi mignil. Obljubili smo, da bomo zobe redno in dobro negovali. Urno smo se podali na pot proti šoli. V šolski telovadnici nas je čakala športna prireditev, katero so nam poklonili učenci in učitelji OŠ IV. Nastopili so svetovni prvaki v akrobatski košarki, skupina Dunkin Devils. Tudi sami smo se na koncu lahko preizkusili v spretnosti z žogo in na prožni ponjavi. V četrtek nas je v šoli obiskala  Blaževa babica Barbara, ki je bila zaposlena kot socialna delavka na naši šoli in je že v pokoju. Poskušala nam je približati šolo nekoč, ko je morala peš, bosa, sama hoditi v šolo. Strogi učitelji, veliko učencev, tablice namesto zvezkov, pisanje s peresom, ostati po šoli, lačni trebuščki … Ugotovili smo, da so velike razlike med šolanjem nekoč in danes. Zahvaljujemo se ji za čas, ki ga je namenila četrtošolcem. Tehniški dan v petek  pa je bil pika na i ! Vsem je uspelo izdelati vozilo s pogonom na zrak. Bilo je glasno, napeto in ustvarjalno. Med seboj smo si lahko tudi pomagali. Največ težav nam je povzročilo pihanje balona. Tekma narejenih vozil s pogonom na zrak je na koncu pokazala uspešnost posameznika pri delu.
Ob zaključku tedna otroka nas je učiteljica presenetila z majhno pozornostjo, ki so jo naredili naši starši za nas. Hvala!

Učenci 4. a z učiteljico Suzano