Osnovna šola II Murska Sobota je bila dne, 24. 2. 2021, organizatorka 31.medobčinskega otroškega parlamenta in 1. medobčinskega otroškega parlamenta Upravne enote Murska Sobota na daljavo, ki je potekal na temo “Moja poklicna prihodnost”. Po krajšem kulturnem programu sta mlade parlamentarce nagovorili predstavnica Zveze mladine, ga.Tamara Škraban in ravnateljica osnovne šole II ga. Suzana Fartelj. V nadaljevanju je v okviru Pomurske gospodarske zbornice predstavil svoj poklic in veščine “naj” mehanik Primož Rožnik, ki nas je nagovoril kar iz svojega delovnega okolja. Nato so se mladi parlamentarci in tudi njihovi mentorji lotili izzivov ter nalog po sistemu “escape room”, ki jih je pripravila Urška Pavlič iz Fundacije Prizma iz Maribora. V “sobah” so mladi parlamentarci v petih kariernih izzivih in v 55 minutah prepoznavali osebnostne lastnosti, talente, potenciale in spretnosti. V skupini, ki je prva rešila izzive, je bila tudi naša učenka Tajda Gostenčnik, ki se je uvrstila v nadaljnje aktivnosti otroškega parlamenta. Čestitamo.

Mentorica OP Darja Žižek