Na Trgu kulture v Murski Soboti se je v ponedeljek, 16. 5. 2022, odvijala Žogarija.
Gre za mednarodni projekt, ki že vrsto let zastopa prepričanje, da šport lahko izboljša kakovost življenja mladih, jim vcepi vrednote, kot so solidarnost, poštenost in odgovornost, ter spodbudi spremembe na bolje v lokalnih skupnostih ter širše.
Osnovni namen prireditve je druženje in zabava otrok, saj želijo, da sporočilo fair playja predstavlja rdečo nit dogodkov. Našo šolo so zastopali učenci 4. razredov. Na posebej ograjenem igrišču v središču Murske Sobote so se otroci zabavali ob nogometni igri 3 na 3, ob tem pa so se preizkušali v spretnostnih igrah in razgibavali možgane v kvizu znanja.
Učenci 4.a razreda so si priborili 1.mesto v igrah na Žogariji, medtem ko so se učenci 4.b razreda izkazali v pošteni igri in bučnem navijanju in dobili pokal za fair play.Učitelji so se medtem lahko pomerili v zabavni igri “Tudi Vi  profesor”- v kateri je bila najbolj spretna naša učiteljica Suzana Juteršnik.

Čestitke vsem sodelujočim.

Učiteljica Staša