V tem šolskem letu je rdeča nit našega ustvarjanja prijateljstvo, na katero smo ustvarjali tudi tokrat na celodnevnem kulturnem dnevu v torek, 7. 2. 2023, pred slovenskim kulturnim praznikom v spomin našega največjega pesnika, dr. Franceta Prešerna, ko 8. februarja obeležujemo njegovo smrt. Na začetku kulturnega dne smo ponovili in obnovili znanje o bontonu na kulturnih prireditvah. Nato smo ustvarjali na temo Prijateljstvo skozi umetnost. Pisali smo pesmi, pisma prijatelju Prešernu, risali, zapisali misli o prijateljstvu … Sledila je šolska proslava prav tako na temo prijateljstva, ki smo jo izvedli v telovadnici šole, sodelovali pa so učenci od 1. do 9. razreda. Slišali smo čudovito odpete pesmi pevskih zborov in recitacije o prijateljstvu, uživali smo ob odlično odplesanih korakih naših plesalcev, se sproščali ob igranju violine in poslušanju Mojčine pesmi ter se navduševali nad zvokom električne kitare. Program sta povezovala Izabela in Neo, učenci z učiteljico Mihaelo pa so poskrbeli za čudovito sceno.  Kot smo lahko slišali – prijateljstvo je dragoceno, lahko premika tudi gore, vendar ga moramo negovati in zanj skrbeti. Poskrbimo, da bomo drug drugemu pravi in iskreni prijatelji!

Kolektiv Osnovne šole III Murska Sobota

IMG_1254_1