V sredo, 31. maja, je v šolski telovadnici potekala zaključna prireditev za bralno značko. Učenci, ki so v letošnjem letu prebrali knjige za bralno značko, so si ogledali gledališko predstavo Palček Smetko v izvedbi dijakov Predšolske vzgoje Gimnazije Franca Miklošiča Ljutomer. Spoznali so palčka, ki vestno skrbi za gozd, medtem ko vsem ostalim palčkom za to ni preveč mar in mu pri tem ne pomagajo. Ob zaključku predstave smo skupaj s palčki razvrščali odpadke, reševali uganke in zaplesali skupni ples. Na zaključni prireditvi so se nam pridružili tudi otroci iz Vrtca Murska Sobota.
Bralna značka ima med mladimi že zelo dolgo tradicijo. Veseli me, da se vanjo vključuje čedalje več učencev, še posebej naši najmlajši, ki tako radi prihajajo v knjižnico. Ob zaključku čestitam vsem učencem za osvojene bralne značke ter se zahvaljujem njihovim mentorjem, ki se skozi celo leto trudijo, da knjiga najde pot do mladih.

Jana Merica, knjižničarka in koordinatorka BZ na šoli