Prvi šolski dan je vedno poseben dan. Še posebej pomembna življenjska prelomnica je ta dan za prvošolce in tudi za njihove starše. Letos je prag naše šole prvič pogumno prestopilo 38 prvošolcev.
Na začetku sta nas z uvodnim nagovorom pozdravila tretješolca Bine in Lana. Prijetno dobrodošlico s plesom in petjem so pripravili učenci drugega in četrtega razreda. Potem je gospa ravnateljica nagovorila starše in prvošolce ter jim zaželela, da bi se v šoli prijetno počutili, se veliko novega naučili in stkali prijateljske vezi. Prvošolce in  njihove starše je nagovoril tudi gospod župan. Po kulturnem programu in sprejemu so učiteljice prvošolce odpeljale do njihovih razredov, kjer so učenci opravili malico in malo poklepetali z učiteljicami. Ob pol dvanajstih smo se poslovili polni pričakovanj, kaj bo prinesel naslednji šolski dan.

Vsem prvošolcem želimo, da bi v hram učenosti vstopali pogumno in veselo.

Učiteljice 1. razredov