Minuli teden je potekal literarni festival Oko besede. Gre za srečanje slovenskih pisateljev, ki tradicionalno poteka v Murski Soboti. V okviru festivala vsako leto pisatelji obiščejo pomurske vrtce, osnovne in srednje šole, hkrati pa poteka tudi podelitev večernice nagrade za najboljše slovensko mladinsko literarno delo preteklega leta. Letos smo imeli na šoli veliko čast, da sta nas obiskali letošnja in lanskoletna prejemnica nagrade večernica Špela Frlic in Maša Ogrizek. Špela Frlic je letos žirijo prepričala s fantazijsko zgodbo Bleščivka, ki jo je predstavila učencem. Kot so povedali učenci, je bilo srečanje nepozabno, saj sta jih obe avtorici s svojim nastopom, toplino, pogovorom in pripovedovanjem naravnost očarali.
Hvala obema, Špeli in Maši, da smo lahko z vama preživeli nepozabno in neponovljivo uro ter začeli z novo sezono bralne značke.

Jana Merica, knjižničarka