V sredo, 25. 10. 2023, se je v Puconcih odvijalo tradicionalno Kulturno srečanje romskih otrok, ki ga je pripravilo Romsko društvo Romani Union Murska Sobota v sodelovanju z Osnovno šolo Puconci.
Kulturno srečanje se je pričelo z romsko himno Djelem Djelem, ki jo je zapela prekmurska pevka Nina Brausser.
V uvodu sta zbrane nagovorila direktorica občinske uprave Občine Puconci in ravnatelj Osnovne šole Puconci.
Na srečanju so se romski otroci iz različnih prekmurskih osnovnih šol pomerili v znanju iz romoloških tem ter se predstavili s plesom, glasbo in recitacijami v romskem in slovenskem jeziku.
S plesom sta se predstavili tudi učenki Osnovne šole III Murska Sobota, Alijana Horvat Kerčmar in Trisha Kardinar iz 4. b razreda.
S takim srečanjem so otrokom omogočili, da skozi program sodelujejo pri ohranjanju romske dediščine.

Natalija Bencik