V sredo, 13. 3. 2024, smo na naši šoli gostili šest študentk kriminalistike in sociologije iz Liverpoola. Fakulteta, ki jo obiskujejo, je letos izbrala Slovenijo za raziskovanje področij: socialna mreža, izobraževanje ter rehabilitacija in kaznovanje. Nas je obiskala skupina študentk, ki jih zanima vključenost Romov v izobraževalni sistem in družbo nasploh. Predstavili smo jim utrip šole kot celote, odprli vrata naših razredov in z njimi podelili izkušnje, ki smo jih nabrali v letih šolanja naših romskih učencev. Natančneje so se seznanili z delom romskega pomočnika in spoznali njegov pomemben doprinos pri premagovanju čustvenih in jezikovnih ovir, komunikaciji oziroma sodelovanju s starši romskih otrok in pri motivaciji za učenje, saj s svojo izobrazbo in zaposlitvijo predstavlja zgled romskim otrokom, staršem in celotni romski skupnosti v določenem okolju, da je izobrazba ključnega pomena za boljše poklicne možnosti in kakovostnejše osebno življenje.

Ingrid Hari

viber_image_2024-03-13_18-07-19-958