Naši učenki Nela Copot iz 7. razreda in Ema Jaklin iz 6. razreda, sta pod  mentorstvom Brine VLAJ dosegli predvidene rezultate na šolskem tekmovanju v pomnjenju (skupina JUNIORJI / OTROCI) in tako prejeli vstopnico na državno tekmovanje MEMORIADA 2017. Evropski inovacijski center Univerzum Minerva Maribor je tako v sodelovanju z Nacionalnim svetom miselnih športov Slovenije v soboto, 25. marca 2017 v BREŽICAH, v soorganizaciji z Osnovno šolo Brežice, izvedel že 9. državno prvenstvo v pomnjenju. Tekmovalci so bili razdeljeni v tri kategorije: OTROCI, JUNIORJI IN ODRASLI.  Pomerili so se v desetih različnih disciplinah: hitra števila, abstraktne slike, binarna števila, naključne besede, naključna števila, datumi zgodovine, hitre karte, govorjena števila, imena in obrazi in karte (10 minut) ter preverili, kdo ima najboljši spomin v Sloveniji. Nela Copot si je na koncu priborila odlično skupno 16. mesto v kategoriji JUNIORJI (13 – 17 let, 25 tekmovalcev), Ema Jaklin pa v kategoriji OTROCI (– 12 let, 22 tekmovalcev) odlično skupno 5. mesto. Obe učenki sta si zaslužili srebrno priznanje. Čestitamo!

Monika Dobrijevič, trenerka spomina in hitrega branja

20170325_190008_1