V mesecu marcu je potekalo državno tekmovanje s področja trajnostnega razvoja in varstva okolja za osnovne in srednje šole, ki so mu nadeli kratko ime “Trajnostni svet”.
V petek, 10. maja 2024, je potekala slovesna podelitev priznanj, katere sta se udeležila učenca naše šole Gregor Kuhar in Matic Kranfogel. Prejemnike priznanj sta nagovorili dekanja Filozofske fakultete UL prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar in predstojnica Oddelka za geografijo UL prof. dr. Katja Vintar Mally.
Podelitvi priznanj so sledile vsebinske priprave na mednarodno olimpijado, na katerih so svojo strokovno pomoč ponudili profesorji in profesorice ter študentke in študenti geografije. Celodnevno dogajanje in zavzetost mladih za trajnostni razvoj in varstvo okolja sta bila navdihujoča za vse sodelujoče in odlična popotnica za razvoj tekmovanja v prihodnjih letih.